Spotkanie z pszczelarzem

Codzienne życie pszczół

Organizacja życia pszczół w ulu, hierarchia i podział zadań to zagadnienie bardzo ciekawe i tajemnicze. O tym jak wygląda codzienność w ulu nasze przedszkolaki dowiedziały się w czasie spotkania z panem Henrykiem Widlarzem- pszczelarzem a zarazem wielkim pasjonatem pszczół.

W czasie spotkania dzieci poznały różne rodzaje uli, mogły zobaczyć wnętrze, dowiedzieć się do czego służą poszczególne elementy ich wyposażenia.

Dzieci poznały etapy rozwoju pszczoły, dowiedziały się jaką rolę w ulu pełni matka, kim jest truteń, kto informuje pszczoły gdzie kwitną kwiaty.

Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia niektórych narzędzi niezbędnych w pracy pszczelarza, chętne dzieci mogły nawet wcielić się w jego rolę przymierzając ubranie zakładane przed wejściem do pasieki.

Pan Widlarz mówił również o różnych rodzajach miodu oraz jego właściwościach leczniczych. Smak miodu poznały wszystkie dzieci oraz cały personel przedszkola, bowiem spotkanie kończyła degustacja miodu z pasieki Pana Widlarza. Pycha……

Opracowała: E.M.