Wielkanocne tradycje – grupa VII

Temat kompleksowy: Wielkanoc.

Temat dnia: Wielkanocne tradycje.

1) Posłuchajmy z dzieckiem piosenki „Pisanki, kraszanki, skarby wielkanocne”, dostępnej pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=qKY9oeELKn4. Opowiedzmy o naszych wspomnieniach z dzieciństwa związanych z Wielkanocą, spytajmy dziecko jak chciałoby spędzić te święta. Wspólnie udekorujmy dom ozdobami wielkanocnymi, możemy je nawet wykonać samodzielnie.

2) „Pisankowy wieniec” – wspólnie z dzieckiem wykonana dekoracja wielkanocna. Należy przygotować sporą ilość jajek z papieru. Część może być wycięta z kolorowego i wzorzystego papieru, a część samodzielnie ozdobiona, np. patyczkami kosmetycznymi zamoczonymi w farbie czy kolorowymi szlaczkami. Przygotowane „jajka” przyklejamy do obręczy wyciętej z kartonu i mamy piękną ozdobę wielkanocną, którą po dodaniu wstążeczki można w dowolnym miejscu powiesić.

 

3) „Kurczaki i zające” – to zabawa ruchowa z elementami skoku i czworakowania. Dziecko spaceruje po pomieszczeniu przy dźwiękach dowolnej muzyki. Na jedno nasze klaśnięcie jest kurczaczkiem, który podskakuje, a na dwa klaśnięcia – zającem biegającym na czworakach. Warto zrobić kilka powtórzeń i kilka razy zmylić dziecko, dając dwa razy pod rząd ten sam sygnał.

Pozdrawiam gorąco, Olga Krauzowicz