Spotkanie z górnikami.

  górnikTydzień w którym górnicy obchodzą swoje święto jest okazją do poznania ich pracy.Wtedy to w przedszkolu realizuje się tematykę związaną z węglem, jego znaczeniem dla człowieka i gospodarki.Tradycją się stało, że w tym czasie nasze przedszkole odwiedzają górnicy. Panowie  Henryk Widlarz oraz Franciszek Marcinkiewicz w bardzo ciekawy sposób przedstawili dzieciom nie tylko charakter pracy w kopalni ale również historie powstania węgla . Pan Henryk wykonując własnoręcznie rysunki , rozpoczynając od człowieka pierwotnego prezentował wykorzystanie ognia, światła, jego źródła, pozyskiwanie. Pan Franciszek natomiast przedstawiał fakty związane z pracą pod ziemią.  Dzieci miały okazje do obejrzenia insygniów górniczych, mogły przymierzyć szable i czapkę , poznały nie tylko kopalnie węgla ale również pokrótce  kopalnie soli oraz metali szlachetnych.Na zakończenie dzieci otrzymały od górników słodki upominek.

Tego typu zajęcia są bardzo ciekawe dla dzieci i dają duży zasób wiedzy.