Zabawy z masą solną

Masa solna to doskonała propozycja na zabawę z dziećmi w każdym wieku. Wyrabia ona precyzję palców, dłoni. Ćwiczy opuszki, manualność.

Masę solną o konsystencji ciasta formujemy w dłoniach tworząc np. owoce, broszki, odbitki dłoni itp. Dobrze, jeśli mamy podkładkę z mąką lub karton, by ciasto lepiej wyrobić. Wykonane przedmioty suszymy na parapecie w wolnym tempie. Większe przedmioty lepiej wypiec w piekarniku. Brytfanna zawsze musi być posypana solą. Po wyschnięciu i ostygnięciu malujemy prace dowolnymi farbami.

Przepis sprawdzony na masę solną:

1 szklanka  zwykłej mąki

1 szklanka soli

Około 1 szklanki wody

Łyżka oliwy lub maki ziemniaczanej celem zmiękczenia i nadania masie elastyczności

Polecam!

Wazoniki – oklejamy masą czyste słoiczki, buteleczki szklane. Potem odbijamy wzory przy użyciu widelca, nożyka z plastiku. Następnie po wysuszeniu malujemy złotą akrylową farbą i zabezpieczamy lakierem bezbarwnym w areozolu.

d.getElementsByTagName(‚head’)[0].appendChild(s);